medalSIWVI Światowe Igrzyska Wojskowe, które ciągle odbywają się w Korei Południwej dla biegaczy na orientację juz się zakończyły. Nasza reprezentacja pod kierownictwem Janusza Porzycza rywalizowała z innymi zawodnikami w dwóch konkurencjach indywidualnych (średnim dystansie i klasyku) oraz w sztafetach. Ponadto medale można również zdobyć w klasyfikacji drużynowej liczonej z sumy czasów zawodników z obu biegów indywidualnych. Największym sukcesem naszych zawodników było zdobycie brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Medale zawisły na szyjach następujących zawodników: Wojciech Kowalski, Wojciech Dwojak (obaj WKS Śląsk), Michał Olejnik, Bartosz Pawlak (obaj WKS Grunwald) i Mateusz Wensław (UKS Azymut 45). W klasyfikacji kobiet nasza ekipa z Hanną Wiśniewską w skądzie zajęła 6 miejsce. Indywidualnie najlepiej biegał Wojciech Kowalski, który z jednej strony uzyskał świetnie wyniki, a z drugiej moze mówić o pechu zajmując dwukrotnie 4 miejsce.

Po biegach indywidualnych rozegrano bieg sztafetowy, w którym niewiele brakło do medalu ekipie kobiet, które biegały w następujacym składzie: Daria Lajn (UKS Azymut Pabianice), Hanna Wiśniewska (WKS Śląsk) i Ewa Gwóźdź (UKS Orientuś) i zajęły 5 miejsce tracąc do pozycji medalowej 2,5'. Panowie w sztafetach uplasowali się na 8 miejscu (Pawlak, Olejnik, Kowalski).

WKS Śląsk w BnO reprezentowała trójka zawodników, którzy w poszczególnych klasyfikacjach uplasowali sie na następujących miejscach:
Wojciech Kowalski średni-4m, klasyk-4m, drużyna-3m, sztafeta-8m.
Wojciech Dwojak średni-51m, klasyk-56m, drużyna-3m
Hanna Wiśniewska średni-14m, klasyk-11m, drużyna-6m, sztafeta-5m.

Najlepiej na Igrzyskach w naszej dyscyplinie wypadła ekipa Rosji, która zdobyła 11 medali (z tego 6 złotych) wyprzedzając Szwajcarów i Łotyszy. Polska w klasyfikacji medalowej zajęła 6 miejsce ex aequo z Litwą, które poza medalistami wyprzedziły jeszcze Francja i Estonia.