zmiana wksTo był ciężki łykend dla biegaczy na orientację. W Jakuszycach w bardzo ciężkim do biegania terenie zorganizowano Mistrzostwa Polski w BnO na dystansie klasycznym. Skały, kamienie, strome podbiegi, gęsty las i wiele innych przeszkód czekało na trasach, które wielu dały się we znaki. Nasza bardzo liczna ekipa wywalczyła w tym dniu 3 medale Mistrzostw Polski i 3 medale Mistrzostw Polski Masters. Wśród młodzieży najlepiej wypadła Agnieszka Cych zdobywając swój pierwszy medal dla Śląska. Zajęła drugie miejsce w kat. K16. Swój medal w kategorii juniorów dołożył Jacek Okarma, który wywalczył brąz w M18. W seniorach na pudle stanął nasz najbardziej medalodajny zawodnik w całej historii sekcji - Wojciech Kowalski, który zdobył srebro ustępując świetnie dysponowanemu w tym dniu Michałowi Olejnikowi (WKS Grunwald). Poza medalistami w TOP 6 znalazło się jeszcze wielu naszych zawodników, z których część zajęła jedno z mniej lubianych miejsc - 4. Tuż za podium stanęli Weronika Cych w K20, Hanna Wiśniewska w K21, Aleksander Bernaciak w M21 oraz Szymon Sosenko w M18. Piąte miejsce pomimo skręcenia stawu skokowego zajęła Justyna Kostrzewska w K18.


Do medalowego dorobku Śląska swoje indywidualne medale dołożyli: Magdalena Dura 2m. K40; Bartłomiej Pyra 3m M35; Piotr Cych 1m. M45; Romuald Guga 3m. M60 i Kazimierz Dura 1m. M75.

W drugim dniu zawodów ścigaliśmy sie w biegu sztafetowym. Niestety kontuzje kluczowych zawodniczek (Hani z seniorek i Justyny z juniorek) pokrzyżowały nam plany obrony złotych medali w tych kategoriach zdobytych rok temu. Obroniliśmy jedynie złoto w kat. seniorów, w którym nasza sztafeta w składzie: Wojciech Dwojak, Aleksander Bernaciak i Wojciech Kowalski obroniła sie przed atakami młodszych zawodników wygrywając pewnie rywalizację z UNTS Warszawa (2m.) i Azymutem 45 Gdynia (3m.). O drugi medal MP w Sztafetowym BnO postarały się juniorki młodsze, które biegnąc w składzie Kasia Ciesiółka, Agnieszka Cych i Magda Mądra wywalczyły srebrny medal. Mastersi wrócili ze srebrnymi medalami za sztafety. Zawisły one na szyi Sebastiana Ciesiółki, Bartłomieja Pyry i Piotra Cycha, którzy w kat. M105 zajęli drugie miejsce.

Zawody zorganizowane przez MKS Paulinum Jelenia Góra dostarczyły nam wielu różnych emocji od euforii po rozpacz, ale przede wszystkim odbyły sie na bardzo dobrych mapach w wymagającym terenie i na ciekawych trasach... dobrze, że to całkiem blisko i będzie gdzie potrenować.

Komplet wyników z międzyczasami dostępny jest tutaj