jacek i szymonPuchar Czech w Sztafetach i w Sprincie to były zawody, na których warto było wystartować. Ponad 1100 zawodników pokazuje rozmiar imprezy, jaki w Polsce trudno znaleźć. Nasza ekia w pięcioosobowym składzie (Weronika, Agnieszka, Szymon, Jacek i tr.Sobczyński) już w piątek wyjechała do Telczu - przepiękne miasteczko, którego starówka znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W sobotę punktualnie o 10.00 wystartowały sztafety. Weronika Cych w barwach OK99 Hradec Kralove startowała na 1 zmianie w drugim zespole seniorek. Po świetnym początku  i błędzie na samej końcówce Weronika przybiegła na dalszej pozycji. Sztafeta Weroniki zajęła w tym biegu 17 pozycję (na 34 sklasyfikowane ekipy). Druga nasza zawodniczka reprezentująca ten sam klub - Agnieszka Cych - niestety z powodu kontuzji pauzowała. W drugim dniu zawodów Weronika wystarowała na 3 zmianie uzyskując na niej bardzo dobry trzeci czas i przyprowadziła drugi zespół seniorek OK99 na 7 pozycji - tuż za pierwszym zespołem tego klubu.


Nasi chłopcy z H18 (Jacek i Szymon) reprezentowali  K.O.B. Choceń. W pierwszy dzień w pierwszej sztafecie w kat H18 startował Szymon (II zmiana) zajmując wspólnie ze swoimi czeskimi kolegami (Semrád Ladislav i Křivda Tomáš) 5 miejsce. Jacek w pierwszym dniu startował treningowo w niekompletnym zespole. W drugim dniu miejsce w pierwszym zespole zamiast Szymona zajął Jacek, z którym ekipa K.O.B. Choceń powtórzyła sobotni wynik zajmujac 5 miejsce. Tym razem Szymon zaliczył bieg treningowy uzyskując dobry wynik. Ponadto w pierwszym dniu zawodów ekipa z Chocenia wystawiła sztafetę w kat. masters H105, w której na pierwszej zmianie biegł trener Kalikst Sobczyński (1m. na swojej zmianie) zajmując ze swoją ekipa 1 miejsce.


wikaPoza sztafetami wzięliśmy udział w biegu sprinterskim na przepieknej starówce w Telczu. Zawody odbywały sie w sobotnie popołudnie, a trasy poprowadzone po starówce, zamku, zamkowych ogrodach i pobliskim parku. Niezwykle malownicza sceneria i świetne trasy z kilkoma trudnymi do wyboru wariantami dostarczyły wielu niezapomnianych doznań. Pochwały należą się przede wszystkim Weronice Cych (OK99), która w kat. D20 zajęła bardzo dobre 3 miejsce. Niestety słabiej wypadli nasi juniorzy z H18 i tak Szymon zajął 21 miejsce, a Jacek 38. Poza zawodnikami i trener Sobczyński walczył w sprincie wygrywajac  kat. M35. 
W zawodach poza nami brało udział wielu polskich zawodników wzmacniając czeskie zespoły. Dostrzegliśmy m.in. Polaków z Wawelu Kraków, Arkad Raszków i Spójni Warszawa.

Wyniki i międzyczasy z drugiego dnia sztafet oraz ze sprintu dostępne są TUTAJ