zieleniec 2015.1 niedzielaTrening za treningiem, mapa za mapą bez chwili wytchnienia - jednym słowem znowu jesteśmy w centrum treningowej karuzeli :). Jeszcze dobrze nie ostygły mięśnie po treningach w Jagniątkowie, a już trzeba było się pakować. Tym razem na trzy dni demolujących nogi treningów zawitaliśmy do Zieleńca. Mapa w Zieleńcu ma to wszystko do zaoferowania, co czyni bieg na orientacje ekstrymalnym, a uprawianie tego sportu kwalifikuje jako jednostkę chorobową z obszaru psychicznych. Jagodziny do pasa, trawy do nosa, bagna po ... ;) i to wszystko na stromych zboczach bez charakterystycznych elementów (poza wykrotami). Wszystko na żółtych plamkach, których nawet amerykańscy naukowcy nie potrafia odczytać.

W takich to właśnie okolicznościach poczyniliśmy trzy wydajne treningi dodając do tego wizytę w Dusznikach Zdr. Ptasia Góra, bo tak nazywa się najświeższa mapa w Dusznikach (ukończona 2 dni przed naszym treningiem), pozwoliła nam na chwilę zapomniec o zagrożeniu połamania nóg i śmierci jako takiej, a pozwoliła powspinać się w stosunkowo czystym lesie. Strome podbiegi były po zieleńcowych doświadczeniach niczym małe pagóreczki, które tylko wzbogacaja pokonywanie tras. Nasza grupa juniorów bardzo dobrze sobie poradziła ze wszystkimi treningami zauważając z każdym kolejnym coraz większą łatwość w pokonywaniu i odczytywaniu terenu... i tak naprawdę na niczym innym nam nie zależało :) Poniżej kilka naszych treningów poza tym w Dusznikach bo mapa jest utajniona do czasu zawodów dla wojska (które już w przyszłym tygodniu bedziemy współorganizować)... czas wyprać dederony i pakować się na zawody do Czech :D

 

 

   zieleniec 2015.2 poniedziałek  zieleniec 2015.4 krotko

 

fontromeuW czasie gdy młodsi zawodnicy rozbijają sie po polskich górach nasi najlepsi seniorzy: Wojciech Kowalski, Wojciech Dwojak i Hanna Wiśniewska wraz z kadrą Wojska Polskiego w BnO trenują we Francji w pobliżu Andory i hiszpańskiej granicy - w Font Romeu. Podczas ponad 3-tygodniowego zgrupowania realizują trening wysokogórski połączony z treningami na mapie (2 x w tygodniu), a na koniec wystartuja w zawodach na orientację. Obóz ten jest głównym elementem przygotowań do startu w Światowych Igrzyskach Wojskowych, które w tym roku odbędą się na początku października w Korei Południowej. Światowe Igrzyska Wojskowe rozgrywane sa co 4 lata i na nasze szczęście ich program obejmuje bieg na orientację (średni dystans, klasyk i sztafety). Nasi zawodnicy wrócą z Francji tuż przed Mistrzostwami Polski... wierzymy, że będą mocni :)